V Grupa – Biedronki

LUTY

• Zabawy z rzeźbą. 12.12.2019 r. W miesiącu lutym “Biedronki” przemieniają się w artystów. Wczoraj dzieci były malarzami, a dziś rzeźbiarzami. Nie było to łatwe, ale zdolne przedszkolaki poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie. Sami zobaczcie!

GRUDZIEŃ

• WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE. 12 grudnia 2018 r. w “Biedronkach” odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami. Każde dziecko przy pomocy osoby dorosłej wykonało kartkę świąteczną oraz ozdobę w postaci bombki styropianowej. Wszystkie wykonane prace były następnie przekazane na kiermasz bożonarodzeniowy, który odbył się w dniach 13-17 grudnia.

PAŹDZIERNIK

• Wizyta w Bibliotece „Abecadło”. 25.10.2018 dzieci z grupy „Biedronek” wybrały się na zajęcia do biblioteki multimedialnej „Abecadło” w C.H. Aura. Zajęcia prowadzone były przez Panią bibliotekarkę i dotyczyły tematyki jesiennej. Dzieci wysłuchały wiersza o jesiennym pociągu, brały udział w zabawach dydaktycznych oraz muzyczno- ruchowych.
  • Wizyta w „MultiCentrum”. 22.10.2018 „Biedronki” wyruszyły na zajęcia do olsztyńskiego MultiCentrum mieszczącego się na ulicy Limanowskiego. W czasie pobytu dzieci podzielone na grupy brały udział w zajęciach konstrukcyjnych, podczas których budowały z klocków w  zajęciach przy komputerach, w trakcie których dzieci za pomocą programu graficznego rysowały jesienne obrazy oraz w zajęciach muzycznych, podczas których grały na instrumentach.
  • Wizyta w szkolnej bibliotece. W dniu 24.10.2018 dzieci z grupy „Biedronek” uczestniczyły w zajęciach w szkolnej bibliotece. Zajęcia związane były z postacią Pluszowego Misia. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania o misiu oraz brały udział w rozmaitych zabawach muzyczno-ruchowych pod okiem pań bibliotekarek. Na koniec wizyty zostało wykonane wspólne zdjęcie z wybranymi przez dzieci książkami, a także rozdane zostały kolorowanki z wizerunkiem misia oraz cukierki.

• Układanie z figur geometrycznych. W dniu 14.09.2018 dzieci z grupy „Biedronek” uczestniczyły w zajęciach dydaktycznych, na których układały dowolne kompozycje z podstawowych figur geometrycznych.