Działalność swoją rozpoczęło 1 września 2017 roku,

już 4 września odbyły się pierwsze zajęcia adaptacyjne dla dzieci i ich rodziców.

Przedszkole wchodzi w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie. Pomieszczenia zostały wyremontowane, przystosowane do potrzeb przedszkolaków i odpowiednio wyposażone. Do dyspozycji maluchów i ich nauczycieli pozostają jasne, estetyczne i funkcjonalne sale, sala do zajęć ruchowo-muzycznych, dwie toalety, ogromny hall, pokój nauczycielski oraz szatnia i magazyn. Dzieci korzystają również z własnego placu zabaw oraz infrastruktury szkolnej – rozległych terenów zielonych wokół budynku, sal gimnastycznych oraz boiska.

Posiłki dla dzieci przygotowywane są w kuchni szkolnej i odpowiadają wszelkim normom i zaleceniom żywieniowym.

Kadrę pedagogiczną tworzą życzliwe, otwarte na nowe metody nauczania, kreatywne i wykwalifikowane nauczycielki , które dbają o ciepłą
i domową atmosferę w przedszkolu oraz komfort naszych małych podopiecznych i ich rodziców.

Nadrzędnym celem personelu zatrudnionego w przedszkolu jest uśmiech i zadowolenie wychowanków oraz troska o ich prawidłowy rozwój.

W przedszkolu funkcjonują 3 grupy:

• LISKI – 3 latki
  • MOTYLKI – 3 latki
  • BIEDRONKI – 4 latki

Dzieci biorą udział w zajęciach objętych podstawą programową (w tym z języka angielskiego i zajęciach ruchowo-rytmiczno-muzycznych) oraz na wniosek rodziców w zajęciach religii.