IV Grupa – Motylki

LUTY

• Karnawał 2019 – Prezentacja strojów karnawałowych na bal.

GRUDZIEŃ

• Mikołajki – 6 grudnia 2018 r. wizyta Mikołaja w naszej grupie. To była dla dzieci super niespodzianka. To, że prezenty można dostać od Mikołaja nawet w przedszkolu, to dzieci już wiedziały. Jednak nie każdy widział  Prawdziwego Mikołaja, a u nas właśnie taki przyszedł do przedszkola 😉 Przedszkolaki podziękowały  Mikołajowi śpiewając piosenkę 🙂

Zobacz link !!!

PAŹDZIERNIK

• DYŻURNY od pasty do zębów. Mamy w grupie dyżurnego od pasty. Ależ to jest funkcja! Jest nim najgrzeczniejszy przedszkolak. Mamy teraz pastę o smaku Coca Coli. Każdy chce ją nakładać!
  • Śniadaniowe czwartki – W przedszkolu mamy takie dni, kiedy sami robimy sobie kanapki. Wtedy wszystko zjadamy! Świeże warzywa, takie jak:  sałata, rzodkiewki, papryka, pomidor, ogórek oraz kiełki oraz wędliny, ser a także pieczywo goszczą na naszych stołach. Dbamy wtedy o kolory no i o to, żeby było zdrowo. Przedszkolaki przygotowując samodzielnie dla siebie pyszne i zdrowe kanapki, utrwalają odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają wyobraźnię, dbają o higienę oraz sprawne posługują się nożem w czasie wykonywania kanapek.

ŚNIADANIE

RAZ , DWA , TRZY !!!
Sami wybieramy,
Sami nakładamy,
Sami zjadamy !!!!
PYCHA

• Dzień Drzewa – Praca plastyczna.
  • Jesienne dywany – Praca grupowa.
  • Rodzice czytają bajki. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, intymności, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Dlatego już w ubiegłym roku wspólnie z rodzicami oraz z ich aktywnym udziałem, rozpoczęliśmy akcję “Mamo, tato poczytaj mi bajeczkę”, która miała na celu kształcenie nawyków czytelniczych, nabywanie nawyku dbania o książki i szanowania ich, a także przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem. Przedsięwzięcie polegało na tym, że chętni rodzice przychodzili do naszego przedszkola i czytali dzieciom. Czytane utwory – najczęściej wybrane były przez synka albo córkę – bajki/baśnie/opowiadania przyniesione z domu, albo z naszego kącika czytelniczego w sali przedszkolnej w grupie “Motylki”.

Dziś gościem była mama Szymonka, która pięknie czytając przypomniała dzieciom o zwierzętach wiejskich oraz o pracy na wsi.  Serdecznie dziękujemy i czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników 🙂

• Smaki i zapachy Ziemi -WARZYWA. Dziś poznawaliśmy warzywa. Liczyliśmy je i zgadywaliśmy, które z nich mają pestki, a które nie. Tworzyliśmy nawet zbiory z warzyw i już wiemy, że głoska „o” różni się od „a”. Na koniec malowaliśmy warzywami. Ale to była zabawa!
  • Smaki i zapachy Ziemi – OWOCE. Podczas dzisiejszych zajęć poznawaliśmy owoce, gruszki, śliwki, jabłka. Liczyliśmy je i rozpoznawaliśmy liczby, 1,2,3. Poznawaliśmy głoskę „O”. Ćwiczyliśmy i…..zobaczyliśmy przekrój owoców. Już wiemy, ile pestek ma śliwka, jabłko, a który owoc ma najwięcej pestek. W naszym grupowym mikroskopie czekają na nas nasze pestki. Zobaczymy, która jest największa.

• Rytmiczne zabawy Motylków z… jeżykiem. “Szur…szur ….szur… Coś tam szura… Szur…szur…szur… Liści góra. Czy Ty wiesz co tam siedzi? Czarnym oczkiem dzieci śledzi? “

• „Dinozaur” – zabawa plastyczna, rozwijająca umiejętności manualne, zorganizowanie wystawy dinozaurów, praca mieszanymi technikami plastycznymi, aż w końcu zabawa w dinozaury na placu przedszkolnym.
  • Dzień Chłopaka u Motylków.

• 25.09.2018r. – Wyjście do MultiCentrum.
  • Pierwszy Dzień Jesieni – 21.09.2018 r. Motylki “wyfrunęły” z przedszkola w poszukiwaniu oznak jesieni. Jednak nie łatwe było to zadanie. Bo choć zaczęła się jesień, to tylko ta kalendarzowa. Wszędzie czuć było jeszcze lato, a na pewno w naszych sercach 🙂

• Integracja Motylków. Pierwsze dni w przedszkolu są super. Motylki to zuchy! Szczególnie podczas zabaw na placu przedszkolnym. Aż nie chce się wracać do domu 🙂