III Grupa – Liski

• Tydzień warmiński. Dzieci śpiewały i tańczyły utwór o Warmii- “My Warmiaki”.
  • Wycieczka do biblioteki pedagogicznej. Dzieci na zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Pedagogiczną poznały różne rodzaje książek – encyklopedie, książki dla dzieci, książki w formacie 3D. Szukały jeży, które mieszkają w bibliotece, a są zrobione ze starych książek.
  • Wielkanocne warsztaty plastyczne. Przed Wielkanocą odbyły się warsztaty z rodzicami (albo dziadkami), na których dzieci wykonały wielkanocne zajączki, kurczaczki i kolorowe jajeczka.

LUTY

• Warsztaty kulinarno-plastyczne w “PlaySchool”

• Dzień Babci i Dziadka.

• “Abecadło”. 7.01.2019 r. byliśmy w bibliotece multimedialnej Abecadło. Obejrzeliśmy teatrzyk o zwierzętach żyjących na Biegunie Północnym i poznawaliśmy ich nazwy. Toczyliśmy kule śniegowe i pływaliśmy na coraz mniejszych krach lodowych.
  • W styczniu rozmawialiśmy o tym, że warto się zdrowo odżywiać. Poznaliśmy piramidę żywieniową i robiliśmy zdrowe kanapki.

GRUDZIEŃ

• Warsztaty bożonarodzeniowe. 5 grudnia odbyły się warsztaty plastyczne z rodzicami, na których tworzyliśmy prace na kiermasz bożonarodzeniowy.

LISTOPAD

• Andrzejki. W piątek 30.11 odbyły się w naszej grupie Andrzejki. Wróżyliśmy sobie. Kim będziemy w przyszłości?Jak na imię będzie miała nasza żona lub mąż?  Kto pierwszy wyjdzie za mąż i się ożeni . Wypadło na Hanię i Antka 🙂  Jeszcze laliśmy wosk. Oczywiście pani Kinga powiedziała nam, że to tylko zabawa, bo wszystkie nasze życiowe wybory zależą od nas i naszego zaangażowania i pracy.

• BOHATER DNIA . W grupie rozpoczynamy akcję pod hasłem „Bohater dnia”.
Akcja ma na celu wyróżnienie każdego dziecka w grupie oraz zwrócenie innych dzieci na kolegę i jeszcze bliższe poznanie się. Rodzice wraz z dzieckiem przygotują:
– metryczkę dziecka: imię i nazwisko, wiek,
– zdjęcie dziecka i jego rodziny,
– informacje o hobby: książki, plakaty, figurki, itp.
Dziecko tego dnia:
– będzie mogło tego dnia przynieść zabawkę, najlepiej związaną z zainteresowaniami,
– będzie mogło iść na spacer w pierwszej parze,
– będzie wybierać zabawę, w którą będziemy się wszyscy bawić.
  • Wycieczka do “Abecadła” – 19.10.2018 r. byliśmy w bibliotece dla dzieci na zajęciach o jesieni. Pani czytała wiersz o jesiennym pociągu i umieszczaliśmy na pociągu te elementy, które występowały w wierszu. Potem chowaliśmy się pod kolorowym parasolem i wskakiwaliśmy do kałuży oraz graliśmy na instrumentach do piosenki. Było super!!!

• Liski i liście, listeczki.  Dzieci wykonały pracę plastyczną – kalkowanie liści. Oglądały eksponaty przyrodnicze, poznały nazwy: kora, mech. Najciekawsze okazało się sadzenie mchu w szkle. Nie zabrakło zabaw w liściach podczas spaceru. Na koniec dnia układaliśmy rytmy matematyczne na grzybkach.

• Segregowanie śmieci –  Jak segregować śmieci? Gdzie wrzucać odpady? W który pojemnik, wrzucamy jakie śmieci? Jakie to są odpady zmieszane? Czego nie wolno wrzucać do pojemnika na tworzywa sztuczne? Gdzie wrzucać resztki jedzenia? Bałagan ze śmieciami trwa. Dla Lisków to już nie problem. Pani Kinga pomogła 🙂

4.10.2018 r. – Pogadanka na temat bezpieczeństwa i noszenia odblasków.

• 02.10.2018 r. – Wyjście do MuliCentrum w Olsztynie.
  • Praca plastyczna –  “Owocowe drzewa”. Poznajemy owoce po smaku 🙂

• 27.09.2018 r. – Dzień głośnego czytania. Gościem była mama Nikoli, która przypomniała Liskom, jak ważną rolę odgrywa  w codziennym życiu czytanie dzieciom. Serdecznie dziękujemy 🙂