II Grupa – Zajączki

STYCZEŃ

Próbujemy wydobyć zamrożone w lodzie zabawki. Uff…! Jakie to trudne! Ale, ale… – znaleźliśmy sposób! Kto chce się dowiedzieć, niech zapyta mądrego Zajączka 🙂

GRUDZIEŃ

  •  WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE.

LISTOPAD

  • ŚWIĄTECZNE PIERNIKI. Chociaż do świąt jeszcze niecały miesiąc Zajączki już myślą o świątecznych wypiekach. Z pomocą pań praca z przygotowaniem pierniczków szła sprawnie i bez trudu. Najprzyjemniejszy moment w przygotowaniu pierników to wykrawanie ciasteczek przeróżnymi foremkami. Na blaszkach do pieczenia ciasta pojawiły się: gwiazdeczki, serduszka, choinki, księżyce, które pani Maja włożyła do piekarnika. Po kwadransie pierniczki były upieczone, a w całym przedszkolu unosił się zapach przyprawy korzennej. Pierniczki pięknie wyglądały i pysznie smakowały.

 

WRZESIEŃ

Mówiąc „motoryka” mamy na myśli ogólną sprawność fizyczną człowieka i jego zdolność do wykonywania wszelkich działalności związanych z ruchem. Zobaczcie, jak rozwijana jest motoryka mała (sprawność dłoni i palców) u Zajączków.

 

A u Zajączków zupa pełna witamin, czyli gotujemy pomidorową. Kto nie przepada za zupą, próbuje soku pomidorowego. Polecamy!