Wydarzenia z życia Przedszkolaków

Najważniejsze wydarzenia z życia naszych Przedszkolaków przedstawione w formie zdjęć, filmów, prezentacji multimedialnych.

Zapraszamy !!!

 

Dekoracje wrześniowe.

UROCZYSTE OTWARCIE PRZEDSZKOLA

Więcej informacji w poniższym linku:

8.09.2017 r.  –  Uroczystość z okazji otwarcia Przedszkola Miejskiego nr 8 w Olsztynie

 Tak było we wrześniu…

 

Zabawy na placu zabaw sąsiadującego Przedszkola Miejskiego nr 23 w Olsztynie  – DZIĘKUJEMY ZA GOŚCINĘ 🙂

Zapraszamy do obejrzenia FILMU.

“BĄDŹ BEZPIECZNY” – wizyta policjantów w przedszkolu.

PAŹDZIERNIK

Konkurs na najzabawniejszą dynię.

GRUDZIEŃ

 Spotkanie Lisków i Motylków w Bibliotece ZSO nr 3 w Olsztynie

STYCZEŃ

Wyjście Lisków i Motylków do Krainy Lodu w Galerii Warmińskiej

Bal Karnawałowy 2018 w przedszkolu. 

AUDYCJA MUZYCZNA  „SPOTKANIA Z PANIĄ MUZYKĄ” .

Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie gości często w naszym przedszkolu z ciekawymi koncertami, umożliwiając młodym słuchaczom bezpośredni kontakt z artystami. Przedszkolaki, dzięki takim występom mogą lepiej zrozumieć znaczenie różnych form i gatunków muzycznych oraz twórczość kompozytorów polskich i obcych dla rozwoju kultury muzycznej.

LUTY

MULTICENTRUM. Wyjście naszych przedszkolaków do multimedialnej placówki edukacyjnej. Dzieci miały szansę poznania i nabycia podstawowych umiejętności poruszania się w otoczeniu technologicznie zaawansowanym oraz skomputeryzowanym środowisku, w trzech blokach tematycznych: techniki, sztuki, muzyki.

MARZEC

Święto Wiosny 

21 marca Liski, Motylki i Biedronki uroczyście powitały nową porę roku – Wiosnę. Aby podkreślić charakter tego dnia, Liski przyszły ubrane na żółto, Motylki na zielono, a Biedronki na czerwono. Na powitanie Wiosny dzieci ze wszystkich grup przygotowały wokalną prezentację i wspólny taniec.
Następnie przedszkolaki barwnym korowodem przemaszerowały ulicami naszego osiedla. Po drodze musiały jednak odnaleźć ukryte zagadki. Za ich rozwiązanie zwycięzcy otrzymali słodki upominek. Po powrocie do przedszkola dzieci w grupach wykonały pracę plastyczną – „Pani Wiosna”, za którą zostały obdarowane słodyczami. Jesteśmy pewni, że nasze starania i głośno śpiewane piosenki usłyszała Pani Wiosna i nie pozwoli już wrócić Pani Zimie 🙂
Chętne przedszkolaki przygotowały wraz z rodzicami kukiełkę Pani Wiosny, które zdobią korytarz przedszkola.

Warsztaty “Wielkanoc na Warmii i Mazurach” – Dom “Gazety Olsztyńskiej”.

Jak dawniej świętowano Wielkanoc? Czym różni się pisanka od kraszanki? Co kryje się pod tajemniczą nazwą “gaik-maik”?  Na czym polegało chodzenie po smaganiu? Na te i inne pytania przedszkolaki otrzymały odpowiedź podczas wizyty w Domu “Gazety Olsztyńskiej”, gdzie udali się na warsztaty wielkanocne. Jedną z wielu atrakcji było wykonanie wielkanocnego kurczaczka, którego można było zabrać do przedszkola.

KWIECIEŃ

“Nigdy nie bój się lekarza, gdy choroba się przydarza.” Spotkanie Lisków i Motylków z panią pielęgniarką ZSO nr 3 w Olsztynie.

Wycieczka do Miejskiej Komendy Policji w Olsztynie. Liski, Motylki i Biedronki miały okazję poznać bliżej pracę Policjantów, zwiedzić budynek komendy, obejrzeć policyjny sprzęt, radiowozy a także policyjną łódkę. Przedszkolaki wysłuchały również policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa. Dzieci wracały do przedszkola z przekonaniem, że Policjantowi można ufać i liczyć na niego w trudnych dla siebie sytuacjach. Niektórzy nawet zadeklarowali, że w przyszłości założą mundur, by pracować w miejscu swojej dzisiejszej wycieczki.

 

Zabawy wiosenne na dworze.

 

Chodnikowe mozaiki i esy-floresy.  Malowanie kredą to świetna zabawa na powietrzu. Przedszkolaki malowały to, na co miały ochotę. Bez ograniczeń, bez ingerencji. Próbowały, eksperymentowały. Poznały kilka ciekawych zabaw, między innymi “klasy”. Okazało się, że to świetna nauka liczenia oraz ćwiczenia usprawniające motorykę małą i dużą:)