I Grupa – Sówki

STYCZEŃ

  • Dzień Babci i Dziadka. Sówki zaprosiły swoje babcie i dziadków na występ z okazji ich święta. Pięknie zaśpiewały piosenki, wręczyły zrobione przez siebie prezenty oraz zaprosiły gości do wspólnej zabawy i poczęstunku. Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za tak liczne przybycie i wspaniałą zabawę!

 

  • W styczniu Sówki korzystały z uroków zimy, bawiły się na śniegu i prowadziły obserwacje przyrodnicze. Podczas robienia zimowych prac plastycznych, uczyły się wycinania.

GRUDZIEŃ

 

  • Jasełka w grupie.
  •  Warsztaty bożonarodzeniowe. Dzieci i rodzice z grupy sówki uczestniczyli w warsztatach świątecznych. Wykonaliśmy przepiękne ozdoby, które zostały wystawione na sprzedaż w przedszkolnym kiermaszu. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

PAŹDZIERNIK – LISTOPAD

  • Andrzejki.
  • Prawa i Obowiązki Dziecka. 20 listopada br. przypada 25 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. To, że Prawa Dziecka są bardzo ważne Sówki już wiedzą, bo je poznały. Dowiedziały się również, jakie obowiązki ma każde dziecko.

 

  • Dzień Kolejarza. 22 listopada Sówki  spędziły na zwiedzaniu pociągów, poznały pracę maszynisty oraz pojechały w krótką podróż pociągiem. To był dzień pełen wrażeń.

W październiku i listopadzie dzielne Sówki śmiało uczestniczyły w życiu przedszkola. Odważnie stanęły do Pasowania na Przedszkolaka, z powagą recytowały wiersz podczas obchodów z okazji Dnia Niepodległości Polski, z zaciekawieniem słuchały koncertów Filharmonii oraz oczywiście pilnie się uczyły świetnie się przy tym bawiąc.

WRZESIEŃ

Miesiąc wrzesień upłynął sówkom intensywnie. Dzieci poznawały min. warzywa i owoce różnymi zmysłami, prowadziły obserwacje przyrodnicze oraz świetnie się bawiły wykonując prace plastyczne.

27.09.2018r.

Sówki obchodziły Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu gościliśmy mamę Ali, która przeczytała nam ulubione bajki. Dziękujemy serdecznie!

Pamiętajmy, że czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię i jest to naprawdę cudowny czas spędzony z rodzicem!

Gotowi do startu? STAAAAART!

Nasze wspaniałe Sówki mają za sobą swój pierwszy tydzień w przedszkolu. Najmłodsza grupa przedszkolaków uczyła się zasad, wykonywała pierwsze prace plastyczne oraz fajnie bawiła się w sali i placu zabaw. Po intensywnym dniu dzieci odpoczywały na leżaczkach. Jesteśmy dumni z naszych dzielnych Sówek!