I Grupa – Sówki

KWIECIEŃ

• KOLOROWE PISANKI. Sówki zabrały się do pracy przed świętami i przygotowały pisanki. W ramach akcji ” Śniadanie dla samotnych” przekazały udekorowane jajka, artykuły spożywcze i zabawki na cel społeczny.
  • Z okazji Dnia Ziemi zasadziliśmy na naszym placu przedszkolnym bluszcz. Podlaliśmy go wodą, żeby pięknie rósł. Będziemy o niego dbać i obserwować jak się rozrasta.
  • PRZEDSZKOLAKI EKSPERYMENTUJĄ. W ramach zajęć badawczych Sówki sprawdzały, czy jajko tonie w wodzie i dowiedziały się, co trzeba zrobić, żeby w niej pływało. Dzieci obserwowały jak wygląda surowe i ugotowane jajko w środku, sprawdzały czy uda się zgnieść jajko w ręku, testowały jak rozbijać jajko do naczynia.

MARZEC

• NASZ OLSZTYN. W ramach PROJEKTU EDUKACJI MIĘDZYKULTUROWEJ „MAŁY CZŁOWIEK W WIELKIM ŚWIECIE – WIEM, ROZUMIEM, SZANUJĘ” Sówki odwiedziły olsztyńską starówkę. Z zaciekawieniem oglądały Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie, Amfiteatr im. Czesława Niemena, Wysoką Bramę oraz piękne olsztyńskie kamienice.

• WARSZTATY WIOSENNE. W marcu odbyły się warsztaty wiosenne z rodzicami i dziećmi. Wszyscy wykazali się ogromną twórczością dzięki czemu powstał w naszej sali piękny wiosenny kącik przyrodniczy. Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas!
  • MATEMATYKA. Uczymy się przeliczania i klasyfikowania. Matematyka nam nie straszna.?
  • DZIEŃ KOBIET – 8 marca 2019 r.
  • ZAJĘCIA EDUKACYJNE w Domu „Gazety Olsztyńskiej”. Sówki wzięły udział w warsztatach Gazety Olsztyńskiej”  – “Z kufra Babuni”. Dowiedzieliśmy się jakie stroje noszono na dawnej Warmii, z czego je tworzono oraz jak ozdabiano.

• Tak się bawiliśmy w marcu podczas zabaw swobodnych… konstruktywnie, ruchowo-muzycznie, manualnie 🙂

LUTY

• TERAPIA LOGOPEDYCZNA w Sówkach. Ćwiczenia oddechowe z piórkiem i piłeczką, ćwiczenia głoski “SZ” w zabawie z fasolkami, ćwiczenia sensoryczne, gimnastyka artykulacyjna.
  • ZDROWE ODŻYWIANIE. W ramach zajęć o zdrowym odżywianiu, dzieci zrobiły samodzielnie pyszne kanapki oraz sok z jabłek i marchewek.
  • BIBLIOTEKA  “ABECADŁO”.  19 lutego Sówki odwiedziły Bibliotekę “Abecadło”. Dzieci uczestniczyły w zimowych warsztatach, zabawa była bardzo udana?
  • 14 LUTY – WALENTYNKI. W Dzień Świętego  Walentego po naszym przedszkolu krążyła Poczta Walentynkowa. Dzieci oraz Panie otrzymały mnóstwo wspaniałych laurek, listów, upominków. Wszystkim humory dopisywały!
  • WARSZTATY KULINARNO-PLASTYCZNE. Sówki uczestniczyły w warsztatach w Playschool. Zrobiły pyszną pizzę oraz zimową ozdobę. Zabawa była świetna!

• 8 luty – BAL KARNAWAŁOWY 2019 – naszych Sówek. (wkrótce zdjęcia reportażowe)

STYCZEŃ

• Dzień Babci i Dziadka. Sówki zaprosiły swoje babcie i dziadków na występ z okazji ich święta. Pięknie zaśpiewały piosenki, wręczyły zrobione przez siebie prezenty oraz zaprosiły gości do wspólnej zabawy i poczęstunku. Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za tak liczne przybycie i wspaniałą zabawę!

• W styczniu Sówki korzystały z uroków zimy, bawiły się na śniegu i prowadziły obserwacje przyrodnicze. Podczas robienia zimowych prac plastycznych, uczyły się wycinania.

• Jasełka w grupie.
  •  Warsztaty bożonarodzeniowe. Dzieci i rodzice z grupy sówki uczestniczyli w warsztatach świątecznych. Wykonaliśmy przepiękne ozdoby, które zostały wystawione na sprzedaż w przedszkolnym kiermaszu. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

PAŹDZIERNIK – LISTOPAD

• Andrzejki.
  • Prawa i Obowiązki Dziecka. 20 listopada br. przypada 25 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. To, że Prawa Dziecka są bardzo ważne Sówki już wiedzą, bo je poznały. Dowiedziały się również, jakie obowiązki ma każde dziecko.

• Dzień Kolejarza. 22 listopada Sówki  spędziły na zwiedzaniu pociągów, poznały pracę maszynisty oraz pojechały w krótką podróż pociągiem. To był dzień pełen wrażeń.

W październiku i listopadzie dzielne Sówki śmiało uczestniczyły w życiu przedszkola. Odważnie stanęły do Pasowania na Przedszkolaka, z powagą recytowały wiersz podczas obchodów z okazji Dnia Niepodległości Polski, z zaciekawieniem słuchały koncertów Filharmonii oraz oczywiście pilnie się uczyły świetnie się przy tym bawiąc.

Miesiąc wrzesień upłynął sówkom intensywnie. Dzieci poznawały min. warzywa i owoce różnymi zmysłami, prowadziły obserwacje przyrodnicze oraz świetnie się bawiły wykonując prace plastyczne.

27.09.2018r.

Sówki obchodziły Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W tym dniu gościliśmy mamę Ali, która przeczytała nam ulubione bajki. Dziękujemy serdecznie!

Pamiętajmy, że czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię i jest to naprawdę cudowny czas spędzony z rodzicem!

Gotowi do startu? STAAAAART!

Nasze wspaniałe Sówki mają za sobą swój pierwszy tydzień w przedszkolu. Najmłodsza grupa przedszkolaków uczyła się zasad, wykonywała pierwsze prace plastyczne oraz fajnie bawiła się w sali i placu zabaw. Po intensywnym dniu dzieci odpoczywały na leżaczkach. Jesteśmy dumni z naszych dzielnych Sówek!